Relacja z II edycji Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia

II Edycja Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia za nami, emocje zarówno sportowe, jak i te związane z organizacją całego przedsięwzięcia powoli opadają i nadchodzi moment podsumowań. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło blisko 450 biegaczy i biegaczek z całego kraju, którzy ścigali się na 5 dystansach – 6, 16, 25, 42 i 71 km, a wpisowe na Bieg w całości zostało przeznaczone na organizację obozu sportowego dla młodzieży z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania z Wrocławia.  

Organizatorem Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia jest Fundacja Veritas z siedzibą we Wrocławiu. Jesteśmy organizacją non-profit, która została stworzona dla ludzi chcąc wspierać człowieka w drodze do zrozumienia siebie: swoich myśli, potrzeb, uczuć i potencjału.  

26 sierpnia 2023 roku biegacze i biegaczki stanęli, w zależności od wybranego dystansu, na linii startu w Kletnie lub Starej Morawie. Niezwykle piękne, malownicze widoki Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich z pewnością mogły posłużyć jako rekompensata dla sportowych zmagań. Wsłuchując się w głosy i opinie uczestników zeszłorocznej edycji a także zmiany tras podyktowane nowymi granicami rezerwatów „Śnieżnik Kłodzki” i „Puszcza Śnieżnej Białki” trasy zostały zmodyfikowane, wydłużone, a nawet utworzone zostały nowe dystanse. Mowa tutaj o 6 km trasie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biegami górskimi, jak również dystansie ultra mierzącym 71 km, dla tych, którzy maja już w nogach trochę przebytych, górskich kilometrów.    

Radują się nasze serca, gdy czytamy komentarze po tegorocznej edycji:  

„Jeden z najlepszych biegów górskich. Super organizacja, przemili ludzie. Pyszne posiłki i dobrze oznakowana trasa. Biegłam na dystansie 25km. Trasa wymagająca ale satysfakcja ogromna.  Różnorodność długości tras pozwoli wybrać dla każdego coś na swoje biegowe możliwości” Katarzyna Polczyk 

„42 km z oceną na 6 z plusem pod każdym względem, poprzez organizacje jak i wspaniałych wolontariuszy na punktach gdzie sprawnie mnie obsłużyli DZIĘKUJĘ ❤” Alicja Blb 

„Dzięki za organizację ???? super impreza z potencjałem na naprawdę duży festiwal biegowy ???? trasa 71 km była bardzo zróżnicowana z technicznymi elementami, pięknymi widokami, po prostu było wszystko ???? myślę że warto zorganizować start/metę w Kletnie jak to miało miejsce rok wcześniej w samym sercu gór z pewnością klimat byłby jeszcze lepszy ???? do zobaczenia za rok! ????????????” Marek Data 

Aspektem, który wyróżnia Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia jest to, że ma on charakter charytatywny, bo dzięki środkom z wpisowego Fundacja Veritas zorganizowała obóz dla młodzieży z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Dzieci w terminie 19 do 26 sierpnia mogły sprawdzić się w różnego rodzaju przedsięwzięciach sportowych i edukacyjnych, m.in. w trekkingu na Śnieżnik, sprawdzeniu swoich sił w parku linowym, czy zjeździe hulajnogami z Przełęczy Płoszczyna. Gościem specjalnym, który dołączył do obozu i przeprowadził z dzieciakami warsztat był Jerzy Górski – legenda polskiego sportu, zwycięzca podwójnego Ironmana. Fakt ten jest o tyle istotny, że każde z  tych działań wywołało szerokie uśmiechy na twarzach obozowiczów i z całą pewnością możemy stwierdzić, że czas ten był dla wszystkich niezwykle wartościowy.   

Organizacja tak pięknych inicjatyw, jakimi są Bieg i Obóz nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów, wśród nich znaleźli się: Tarczyński, Trener Sklep Sportowy, Cetik Stronie Śląskie, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Stroński Park Aktywności, Garbaty Knives , GOPR , Przystanek na Szlaku, Sklep Biegacza. Dziękujemy! To był wspaniały czas.

Fotorelację z wydarzenia znajdziecie w naszej zakładce Galeria.