O NAS

Fundacja Veritas

Organizatorem Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia jest Fundacja Veritas. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, która daje możliwość poznania i zrozumienia siebie, a tym samym wyboru własnej ścieżki życiowej.

Na przestrzeni kilku lat działalności Fundacja zorganizowała dziesiątki akcji i eventów, których beneficjentami były różne grupy społeczne, m. in. podopieczni placówek opiekuńczo-socjalizacyjnych, domów samotnej matki, DPS-ów, a także prywatne osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Od dwóch lat działalność charytatywną łączymy również z promowaniem aktywności fizycznej, sportu i spędzania czasu w zgodzie i uważności na naturę. Zorganizowaliśmy w tym czasie kilka odsłon darmowych warsztatów nordic walking, weekendowy obóz survivalowy, a 27.08.2022 r. również pierwszą edycję Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia.

Motorem napędowym naszych działań jest poczucie wspólnotowości. Ważne są dla nas relacje długoterminowe, oparte na wzajemnym zaangażowaniu, ale również codzienne chwile spędzone w otoczeniu osób dla nas ważnych.

Zainspirowani pięknem gminy Stronie Śląskie, szczególnie otaczających ją gór, a także korzystając z doświadczenia, które nabyliśmy uczestnicząc w różnych eventach sportowych, poczuliśmy potrzebę zorganizowania zawodów biegowych właśnie tutaj.

Dla nas piękno biegania długodystansowego polega na tym, że jest to sport dla każdego. Garstka startujących w zawodach ściga się o miejsce na podium, jednak większość biegnie po życie w przepływie i połączeniu, wolne od nałogów i negatywnych emocji, umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z codziennymi zmaganiami, ale też dobrą kondycję fizyczną i zdrowie.

Nasze rozwiązania są dla nas warte zaangażowania i rozwoju. Chcemy być inspiracją, ale również się inspirować. Odnajdujemy ją w różnych miejscach: ludziach, przyrodzie, przedmiotach, zainteresowaniach, doświadczeniach i wydarzeniach. Jesteśmy zdania, że prowadzi ona do nowych spostrzeżeń i innowacji, które mają pozytywny wpływ na świat. 


Bądźcie z nami częścią tej wspaniałej przygody! 
Do zobaczenia w Kletnie i Starej Morawie 26.08.2023 r.