Fundacja Veritas

Organizatorem Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia jest Fundacja Veritas. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, która daje możliwość poznania i zrozumienia siebie, a tym samym wyboru własnej ścieżki życiowej.

Od dwóch lat działalność charytatywną łączymy również z promowaniem aktywności fizycznej, sportu i spędzania czasu w zgodzie i uważności na naturę. Zorganizowaliśmy w tym czasie kilka odsłon darmowych warsztatów nordic walking, weekendowy obóz survivalowy, a 27.08.2022 r. również pierwszą edycję Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia.

Motorem napędowym naszych działań jest poczucie wspólnotowości. Ważne są dla nas relacje długoterminowe oparte na wzajemnym zaangażowaniu, ale również codzienne chwile spędzone w otoczeniu osób dla nas ważnych.

„Czołem Drodzy Biegacze i Biegaczki!

Jesteśmy ogromnie podekscytowani zbliżającą się wielkimi krokami II edycją Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia. Pracujemy wytrwale nad zorganizowaniem zawodów na możliwie jak najwyższym poziomie, aby dostarczyć Wam i sobie ogromu pozytywnych, sportowych emocji, ale pragniemy jednocześnie podkreślić, że kontekst tego co Wam proponujemy jest o wiele szerszy. To jest nasza wspólna szansa, aby pomóc potrzebującym i uczynić tym samym świat choć odrobinę lepszym miejscem.
Każdy krok, który przebiegniecie podczas zawodów realnie wspiera młodzież z dysfunkcyjnych środowisk rodzinnych i społecznych. To naprawdę wspaniałe uczucie wiedzieć, że nasza pasja może zmienić czyjeś życie. Głęboko wierzymy, że poprzez obozy sportowo – rekreacyjne, które proponujemy tym młodym ludziom, stwarzamy im przestrzeń, która pozwoli im doświadczać, sprawdzać, odkrywać oraz poszerzać ich życiowe horyzonty.
Wiemy ile wartości do Waszych żyć wniosło bieganie, bo sami biegamy i pozytywne efekty tego zaangażowania od lat pozwalają nam w konstruktywny sposób radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami, które życie stawia przed każdym z nas.
Decydując się na opłacenie uczestnictwa w zawodach zasilacie budżet, który Fundacja Veritas w 100% przeznaczy w tym roku na organizację i sfinansowanie obozu sportowo – rekreacyjnego dla młodych z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Podczas tygodniowego pobytu na terenie gminy Stronie Śląskie młodzi będą mieli szansę poznać pod okiem doświadczonych trenerów atrakcyjność kilku dyscyplin sportowych, a zajęcia rekreacyjne dadzą im szansę zachwycić się pięknem okolicznej przyrody. Nieprzypadkowy jest również termin obozu, który odbywał się będzie w dniach 19 – 27.08.2023 r. Podopieczni WCOW będą mieli okazję zaangażować się w pomoc przy obsłudze zawodów, a Wy Drodzy Biegacze będziecie mieli okazję poznać wspaniałych, młodych ludzi, dla których wylewać będziecie z siebie siódme poty.
Pobiegnijmy dla tych dzieciaków razem!

Przyjaciele, do zobaczenia w Starej Morawie i Kletnie 26.08.2023 r.”

-Kornel Wojczuk, Koordynator Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia

Ekipa Jaskiniowego Niedźwiedzia

Kornel Wojczuk

Biegacz amator, zapalony rowerzysta i miłośnik aktywności wszelakich. Kocha góry, lasy i wodę.
Z pochodzenia Sudetczyk, szczyt Śnieżnika podczas trekkingów i treningów biegowych zdobył ok. 150 razy.

Michał Wesołowski

Zapalony podróżnik i żeglarz, który odwiedził 35 krajów na czterech kontynentach. Miłośnik trekkingów górskich, zakochany w Himalajach. Czerpie radość z przebywania na łonie natury, z dala od cywilizacji.