NASI BENEFICJENCI

Cel biegu

Pragniemy stworzyć dla młodzieży przestrzeń, która pozwoli im doświadczać, sprawdzać, odkrywać oraz poszerzać horyzonty o radosne poznanie oraz potwierdzanie własnej wartości. Dochód uzyskany z wpisowego na bieg umożliwi nam organizację obozu sportowego dla młodzieży w wieku 14-17 lat z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, który planowo odbędzie się w dniach 19-26.08.2023 r.

Obóz sportowy dla młodzieży

Obozy sportowo - rekreacyjne to jedno ze skutecznych narzędzi do eksplorowania własnych potrzeb, granic, postrzegań i zainteresowań. Pobyt w naturze oraz zróżnicowane formy spędzania czasu są bodźcem do budowania własnej, pozytywnej ścieżki życiowej. Chcemy dać szansę na uwolnienie potencjału, który drzemie w każdym człowieku.
Podczas trwania obozu młodzież będzie mogła wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych, jak i w spotkaniach z certyfikowanym terapeutą uzależnień. Formuła obozu, pozwali nam pokazać młodzieży różne formy aktywnego spędzania czasu. Chcemy dać im szansę na rozwinięcie pasji, sprawdzenie i poznanie siebie. 

Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci

Z początkiem marca uruchomiliśmy dla młodzieży z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania cykliczne treningi lekkoatletyczne i biegowe. Zajęcia prowadzi doświadczony wrocławski trener Tomasz Sobczyk. Swoją niekwestionowaną charyzmą zaraził młodych od pierwszych chwil, dlatego zupełnie nie musimy martwić się o frekwencję podczas zajęć, których pierwsza odsłona potrwa do połowy czerwca.

Wolontariat dzieci

Ponadto podczas II Edycji Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia młodzież z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania będzie miała możliwość aktywnego uczestniczenia w organizacji wydarzenia. Jako pomocnicy wolontariuszy będą mieli okazję zdobyć umiejętności logistyczne, planowania i zarządzania oraz poznać tajniki organizacji tego typu eventów od środka.

Podopieczni ośrodka MONAR w Graczach

Kiedy w pierwszej połowie kwietnia 2023 r. pojechaliśmy do ośrodka MONAR w Graczach doposażyć ich siłownię, z całą mocą uderzyło nas hasło, które wymalowane jest na jednym z jego budynków: Każdy człowiek zasługuje na szansę. Truizm? Nam dało to do myślenia. Wierzymy, że sport to narzędzie do radzenia sobie z problemami. Wskazując na jego rolę w naszym życiu oraz płynących z niego korzyści mentalnych, naszym partnerem podczas II Edycji Biegu jest placówka MONAR. Podopieczni ośrodka wezmą udział w tegorocznym biegu, dając świadectwo odwagi i wiary we własne siły oraz i potencjał. Niech będą żywym przykładem tego, że nie ma takiej sytuacji życiowej, z której nie dałoby się wybiec na prostą.

Nasi biegacze, wolontariusze oraz beneficjenci są wzajemnie wspierającymi się jednostkami. Każdy z nas ma wpływ na rozwój drugiego człowieka.

Jak pomagamy?

Poszerzanie świadomości

Niezależnie od tła społecznego w jakim przychodzi nam dojrzewać, wchodzenie w dorosłość może być najeżone całą masą niebezpieczeństw, a bezsprzecznie jednym z największych jest uwikłanie się w różnego rodzaju uzależnienia, zarówno od toksycznych substancji, jak i destruktywnych wzorów postępowania. Jedną z głównych misji Fundacji Veritas jest stworzenie takich warunków i przestrzeni, w których młodzi ludzie w pozytywny sposób będą mogli rozwijać skrzydła, aby z pełnym impetem wzbić się do spektakularnego, podniebnego lotu, jakim może być życie każdego z nas. Głęboko wierzymy w to, że piękno sportu, ale również dyscyplina jakiej wymaga, zaprocentują w dalszym życiu naszych podopiecznych, niezależnie od tego, czy zdecydują się podążać drogą sportowca, czy wybiorą jakikolwiek inny kierunek na konstruktywne przeżycie własnego życia.Praktykując na co dzień w naszej organizacji otwartość i empatię jesteśmy jednocześnie zorientowani na osoby, którym nie dane było uniknąć zdradliwych pułapek czyhających na różnych zakrętach życia. W I edycji biegu przypomnieliśmy niesamowitą historię Jurka Górskiego (projekcja filmu „Najlepszy” zamykała zawody), w kolejnej wchodzimy we współpracę z ośrodkiem MONAR w Graczach koło Opola. Codziennie bieganie to jeden z ważnych elementów terapii, a możliwość wzięcia udziału w zawodach, to nagroda za trud, jaki osoby te wkładają w powrót do normalności. Recz jasna nie zabraknie ich również na Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia.

Aktywne działanie

Kiedy 27.08.2022r. wylewaliście z siebie siódme poty podczas I edycji Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia, w MOSiR Sieradz powoli dobiegał końca tygodniowy obóz sportowy. Podczas intensywnych ośmiu dni dzieci skupione w stowarzyszeniu SIEMACHA Spot Odporyszów poznawały techniki takich dyscyplin sportowych, jak piłka nożna, tenis ziemny, akrobatyka i parkour, no i oczywiście bieganie. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie miasta i wycieczkę do pobliskiego aqua parku.Ze względu na niesamowicie pozytywny odzew ze strony dzieci postanowiliśmy, że każdej kolejnej edycji Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia towarzyszył będzie organizowany przez nas obóz rekreacyjno- sportowy dla młodych. Jego formuła pozostaje otwarta, a my mamy nadzieję za każdym razem zaskakiwać naszych podopiecznych czymś nowym.Partnerstwo z MONAR-em, to drugie z ważnych narzędzi dobrych inicjatyw realizowanych na platformie sportowej. Podopiecznym ośrodka w Graczach koło Opola zapewnimy niezbędne wsparcie (również materialne) w ich powrocie do normalności, a 26.08.2023r. staną oni razem z Wami na starcie Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia.